W dobie nowoczesnych technologii żadna dynamicznie rozwijająca się firma nie może istnieć bez komputerów. Większość dokumentów tworzonych obecnie nigdy nie zostaje wydrukowana. Miejsce pomieszczeń pełnych archiwalnych szaf i szuflad zajmują komputery. Archiwizacja danych oraz dbanie o właściwe przechowywanie elektronicznego archiwum to rzecz niezwykle istotna dla każdej firmy.

 

archiwizacja danych online

Niestety, pomimo dużej świadomości użytkowników co do potrzeby archiwizacji danych, kopie zapasowe robi bardzo niewielu z nich. Dlaczego? Być może z braku czasu ale przede wszystkim z braku wiedzy w jaki sposób poprawnie wykonywać kopie bezpieczeństwa tak, by były kompletne i przydatne a jednocześnie i aby ich tworzenie nie utrudniało życia użytkownikom.

Wyobraźmy sobie próbę archiwizacji dysku o archaicznej dziś już pojemności 160 GB. Będziemy potrzebowali do tego ponad 100 płyt CD i około 40 DVD. Jeden dzień może nie wystarczyć na wypalenie takiej ilości danych przy pomocy zwykłej nagrywarki.

Nasza firma oferuje Państwu specjalistyczne metody archiwizacji danych. Instalujemy systemy, które w sposób profesjonalnych zadbają o bezpieczeństwo Państwa zbiorów tworząc kopie, z których – w razie potrzeby – można łatwo odzyskać utracone informacje. Nasi specjaliści tak skonfigurują całe oprogramowanie by kopie wykonywały się automatycznie oraz w sposób nieuciążliwy dla użytkowników i funkcjonowania firmy.

Co możemy zaproponować ? Archiwizację danych w chmurze!

Najlepszy wybór dla większości firm to bezpieczna, prawie bezobsługowa, automatyczna archiwizacja danych online, polegająca na przesyłaniu backupu w chmurę w momencie podłączenia komputera do internetu.

Więcej w tym temacie możecie Państwo dowiedzieć się z naszej specjalizowanej, poświęconej backupom  strony internetowej www.Archiwizacja-Danych.pl

Regularny i automatyczny backup danych to nie tylko spokojny sen ale także najtańsza forma zabezpieczenia się przed gigantycznym stratami, jakie może przynieść utrata elektronicznej dokumentacji.

Czy archiwizacja danych online jest bezpieczna ?

Tak! Zawsze powtarzamy naszym klientom, że backup online jest w większość i przypadków bezpieczniejszy niż przechowywanie i zabezpieczanie danych w domu czy nawet we firmowych serwerowniach. Dlaczego ?

  • serwery backup obsługują szyfrowanie archiwów przy pomocy kluczy o długości minimum 128bitów (military grade security)
  • dane są przechowywane w redundantnych (powielonych) serwerowniach
  • serwerownie spełniają najwyższe normy klas zabezpieczeń np Tier III wyposażone w inteligentne systemy zabezpieczeń

 

odzyskiwanie danych