Awaria dysku i utrata firmowych danych – kto pomoże w opanowaniu sytuacji?

Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorcy dane firmowe trzymali w specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu, zwanym potocznie archiwum. Innowacyjna technologia zaoferowała im zupełnie nowe rozwiązania, a jednym z nich jest możliwość przechowywania danych na dysku twardym. To wygodne rozwiązanie, ale niestety również bardzo niepewne, ponieważ jeden błąd, zły zapis danych, lub awaria systemu, może sprawić, że dysk ulegnie awarii, a dane przepadną. Co wtedy? Kto pomoże opanować sytuację?

Jak radzić sobie w awaryjnej sytuacji?

Awaria dysku i utrata firmowych danych to dla każdego przedsiębiorcy prawdziwy dramat. Nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, ale wypadki się zdarzają i trzeba mieć tego pełną świadomość. Ważne, by wiedzieć, co robić. Na pewno nerwy to zły doradca, dlatego trzeba się opanować i pomyśleć o tym, jak szybko zaradzić całej sytuacji i przywrócić w firmie porządek. Pomimo tego, że sytuacja wydaje się tragiczna, wcale taka nie jest, o ile od razu rozpocznie się działanie. Tak naprawdę zarówno awarię dysku, jak i utracone dane da się opanować, co oznacza, że tak szybko, jak przepadły, tak szybko możliwe jest odzyskiwanie danych z dysku Gniezno.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku – kto to wykona?

Firma, która ma własny dział IT, nie musi szukać rozwiązań daleko, gdyż to właśnie on wykona odzyskiwanie danych z macierzy RAID. Nie trzeba nawet informować specjalistów, o tym, że dysk twardy uległ awarii, ponieważ specjaliści są od tego, by na bieżąco dbać o sprawność sprzętu komputerowego. Gdy pojawia się awaria lub po prostu dysk odmawia posłuszeństwa, to błyskawicznie realizują odzyskiwanie danych z dysku twardego Gniezno. Dopiero w przypadkach, gdy odzyskiwanie danych z komputera Gniezno okaże się niemożliwe, przywracają dane z kopii zapasowej. Niestety na własny dział IT tylko nieliczne firmy mogą sobie pozwolić, więc większość przedsiębiorców musi szukać pomocy gdzie indziej. Jednym z lepszych rozwiązań okazuje się outsourcing IT, czyli odzyskiwanie danych Gniezno świadczone przez firmę z zewnątrz. Wybierając taką pomoc, można wybierać wśród najlepszych specjalistów, którzy przeprowadzą odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku Gniezno. Nie trzeba inwestować w drogi sprzęt, tworzyć miejsc pracy, ani doszkalać pracowników, by móc korzystać z pomocy najlepszych specjalistów od IT na rynku. To jednak nie wszystkie możliwości, ponieważ odzyskanie utraconych danych Gniezno może wykonać też serwis komputerowy. Ważne, by poszukać takiego profesjonalnego, o nieposzlakowanej opinii, ponieważ otrzyma on dostęp do bardzo ważnych danych firmy.

A co z dyskiem?

Do naprawy dysku twardego przedsiębiorcy mogą wykorzystać tych samych specjalistów, którzy realizowali odzyskiwanie danych RAID. Warto pamiętać, że specjaliści informatyczni mają bardzo szeroki zakres usług, a im bardziej złożone będzie zlecenie, tym ceny będą korzystniejsze. W praktyce oznacza to, że oddając im dysk do pracy oraz odzyskiwanie danych Gniezno tanio może wyjść.