Kopiowanie danych Poznań

Kopiowanie danych Poznań

Kopiowanie danych Poznań

Kopiowanie danych jest usługą, polegającą na zapisaniu danych zawartych na nośnikach źródłowych na inny, wskazany nośnik docelowy. Wykonanie kopii danych możliwe jest dla takich nośników danych jak: dyski twarde, karty pamięci, pendrive, telefony komórkowe, smartfony, tablety, dyktafony itp.

Kopie mogą być wykonane do użytku prywatnego lub mogą służyć np. celom dowodowym w postępowaniach sądowych.

Dla celów dowodowych kopie powinny zostać wykonanymi zgodnie z określonymi procedurami. W takim przypadku należy sporządzić dokumentację techniczną kopiowanego nośnika oraz opis zastosowanej metody kopiowania. Następnie wykonuje się kopię 1:1 czyli kopię prosektorową oraz weryfikuje sumę kontrolną źródła z kopią.

Należy pamiętać, że kopiowanie danych możliwe jest wyłącznie ze sprawnych nośników, w pozostałych przypadkach usługa podlega standardowej procedurze odzyskiwania danych.

Metody kopiowania danych

  • Z poziomu systemu operacyjnego, w którym dane nośniki pamięci są instalowane
  • Programowo z poziomu urządzenia, w którym nośniki pamięci są instalowane
  • Programowo z poziomu urządzenia zewnętrznego
  • Sprzętowo

Wykonywanie regularnej kopi danych daje nam poczucie bezpieczeństwa, że gdy coś pójdzie nie tak to wszystkie nasze dane będziemy mogli bez problemu odzyskać z kopii zapasowej.

Warto regularnie tworzyć nową kopie danych.

Jeśli nie wiesz jak zrobić kopie, zgłoś się do nas a będziesz mieć pewność, że wszystkie dane zostaną zapisane i w razie utraty jakiś plików nie będzie problemu z ich odzyskaniem.

Przywracanie danych z dysku