Wirusy powoli zaczynają współistnieć z rzeczywistością komputerowo – internetową. Są jak insekty – uciążliwe, lecz niemożliwe do całkowitego wyeliminowania. Codziennie powstają nowe odmiany internetowych szkodników, a ich klasyfikacja obejmuje już kilkadziesiąt różnych typów. Większość z nich działa niezauważenie np. rozsyłając z naszego komputera niechciane e-maile czy udostępniając nasze prywatne dane.

 

Aby ochrona przed wirusami była skuteczna musi obejmować szereg kompleksowych działań. Polegają one nie tylko na zastosowaniu skanera antywirusowego, ale również zabezpieczeniu komputera firewallem i regularnych aktualizacjach oprogramowania oraz systemu operacyjnego.

Aby nie dopuścić do zakażenia wirusem oraz nie stać się mimowolnym sprawcą rozprzestrzeniania infekcji należy kierować się również ściśle określonymi zasadami użytkowania programów oraz bezpiecznego użytkowania internetu.

Specjaliści, których zatrudniamy zajmują się nie tylko kompleksowymi działaniami, o których wspominaliśmy. Wykonają także dla Państwa niezbędną konfigurację oprogramowania, udzielają również informacji dotyczących zasad bezpiecznej obsługi komputera.

Ochrona przed wirusami nie może ograniczać się tylko do jednego skanera antywirusowego. To kompleksowe działanie.

 

Ochrona antywirusowa

polega na instalacji odpowiednio dobranego systemu antywirusowego, skanującego wszystkie działające w komputerze procesy przy jednoczesnym podjęciu szeregu działań konfiguracyjnych i aktualizacyjnych.

 

Wirusy w poczcie e-mail

bardzo popularną metodą rozsyłania wirusów stało się ostatnio przesyłanie ich za pomocą poczty elektronicznej.

Wyspecjalizowane programy ( ich popularne nazwy to: trojan, backdoor, koń trojański ) służą do włamania się na komputer ofiary, wykradania poufnych informacji, numerów kart kredytowych, czy też do włamań na konta bankowe.

odzyskiwanie danych

Ochrona przed wirusami nie może ograniczać się tylko do jednego skanera antywirusowego. To kompleksowe działanie.