Odzyskiwanie danych z pendrive 

Odzyskiwanie danych z pamięci USB - pendrive Poznań

Odzyskiwanie danych z pamięci USB – pendrive Poznań

Utrata danych z pendrive’a – czy to z winy użytkownika czy też z powodu zwykłego wypadku – może przytrafić się każdemu. Przypadkowe usunięcie pliku, sformatowanie urządzenia, niewłaściwe przechowywanie lub obchodzenie się z urządzeniem, bądź też nagła awaria elektroniki – te niefortunne przypadki mogą przytrafić się każdemu.  Nie należy jednak wpadać w panikę, ponieważ można podjąć kroki, by tę przykrą sytuację odwrócić.

Przenośne urządzenia typu pendrive, podobnie jak dyski twarde posiadają swój system plików, którego częścią są „tablice” zawierające informacje na temat znajdujących się na dysku przenośnym plików. Usuwanie danych z pendrive’a polega na wymazaniu wpisu o danych z tej właśnie tablicy, a nie wymazaniu samych danych. Dzięki temu pomimo wykasowania dane nadal znajdują się w pamięci urządzenia. Należy jednak mieć na uwadze, że korzystanie z urządzenia po utracie danych może nadpisać miejsca, z których chcemy odzyskać dane, a to uniemożliwia ich odtworzenie.

Powodem utraty danych może być uszkodzenie elektroniki urządzenia. W takiej sytuacji odzyskanie danych w sposób programowy jest niemożliwe, a wyczytanie danych z kości pamięci może nastąpić tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Alternatywnym sposobem jest wymiana niesprawnej elektroniki na sprawną z identycznego urządzenia.

Firma AKTE sp. z o.o. dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantuje profesjonalne odzyskiwanie danych. Odzyskujemy dane utracone w skutek logicznych błędów, działań użytkownika, jak i elektronicznych uszkodzeń pendrive-ów. Proces odzyskiwania Państwa danych odbywa się w laboratorium, które jest wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia pozwalające na bezpośredni dostęp do kości pamięci.

Ważne!  Istnieje wiele różnych programów do odzyskiwania danych – zarówno darmowych jak i płatnych. Użytkownik decydując się na wykorzystanie jednego z nich powinien liczyć się z ryzykiem permanentnej utraty danych. Każde samodzielne odzyskiwanie danych z pamięci przenośnej bez specjalistycznej wiedzy obniża szanse na powodzenie odzyskania danych. W przypadku dostrzeżenia utraty danych, należy bezzwłocznie wyjąć pendrive z komputera i skonsultować się z nami telefonicznie pod numerem 784 380 784.

Jesteśmy też w innych miastach: Warszawa, Kraków, Wrocław, Kalisz, Piła

Odzyskiwanie danych z dysku po zwarciu lub przepięciu