Z pewnością wielu z nas miało problemy z utraceniem danych z karty pamięci.

Karty pamięci

Odzyskiwanie danych z karty pamięci.

Prawie każdy zna smak rozczarowania, który spotyka nas gdy zauważamy, że po powrocie z wakacji, ślubu czy innego ważnego dla nas wydarzenia nie mamy ani jednego zdjęcia podczas, gdy robiliśmy ich setki. Najczęściej utrata danych jest spowodowana przypadkowym skasowaniem zdjęć, awarią zasilania, działalnością szkodliwego oprogramowania, sformatowaniem karty lub jej uszkodzeniem. Niestety często też skasowanie danych z karty pamięci jest wynikiem nieumiejętnego lub błędnego użytkowania lub podłączenia urządzenia do komputera.

 

W momencie, gdy zauważysz utratę danych, które były zapisane na karcie pamięci przede wszystkim nie rób nowych zdjęć ani ich nie zapisuj. To, że Twoje dane nie są widoczne nie oznacza wcale, że nie ma ich na karcie, a wręcz przeciwnie, nadal istnieją. Kiedy kasujesz zdjęcia tak naprawdę oznaczasz je tylko jako usunięte. Dopiero w momencie robienia kolejnych zdjęć może dojść do tego, że zostaną one zapisane na miejscu tych starych, co spowoduje już ich bezpowrotną utratę. Reguła ta dotyczy każdego rodzaju kart pamięci w każdym rodzaju urządzenia.

Jeżeli utracone dane są dla Ciebie naprawdę ważne nie próbuj samodzielnie naprawiać karty. Dodatkowo najlepiej nie przeglądaj innych zapisanych na niej danych. Najlepszym wyjściem w wypadku skasowania danych z katy pamięci jest wyjęcie jej z aparatu i nie podłączanie do komputera ani innych urządzeń elektronicznych.

Metod na skuteczne odzyskanie danych z kart pamięci jest kilka. Można spróbować odzyskać utracone zdjęcia samodzielnie, co może skończyć się tym, że zamiast pomóc tylko sobie zaszkodzimy. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do firmy, która zajmuje się profesjonalnie odzyskiwaniem danych z kart pamięci. Dlatego jeżeli spotkała Cię tego typu nieprzyjemna sytuacja jak najszybciej skontaktuj się z nami.

 

Przywracanie danych z pamięci USB – Pendrive