W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta z pamięci pendrive, która przydaje się do przechowywania i przenoszenia nierzadko bardzo cennych danych. Niestety choć jest to bardzo małe i proste urządzenie paradoksalnie jego utrzymanie jest dość problematyczne.  

 

Ze względu na małe gabaryty pendrive’a często zdarzają się przypadki wyprania go, zrzucenia z dużej wysokości, zdeptania czy przygniecenia go czymś ciężkim podczas pracy na laptopie. Na szczęście odzyskiwanie danych z pamięci FLASH jest możliwe i nie jest bardzo drogie, bo już kilkaset złotych wystarczy aby odzyskać utracone dane.

 

Możliwe są dwa rodzaje uszkodzeń pendrivów: logiczne i fizyczne.

Jeżeli Twój pendrive jest widoczny lecz brak na nim Twoich danych z pewnością zostały one skasowane. Jeżeli natomiast występują błędy podczas odczytywania z pewnością została zaburzona spójność danych. Mogło dojść do tego z powodu nieużycia opcji bezpiecznego usuwania sprzętu albo wystąpienia błędu opóźnionego zapisu w Windows XP. Tego rodzaju uszkodzenia nazywa się logicznymi co oznacza, że samo urządzenie jest nadal sprawne fizycznie i można go nadal używać.

Typowym objawem fizycznego uszkodzenia pendrive’a jest to, że system go nie widzi lub też wyświetla się komunikat systemowy z zapytaniem czy wykonać formatowanie dysku. Jednak nie zawsze brak widoczności urządzenia sygnalizuje jego uszkodzenie. Czasami przyczyną tego jest zbyt duże obciążenie huba, które może wynikać z podłączenia za dużej liczby urządzeń lub zbyt małego napięcia (w szczególności w hubach pasywnych).

Dlatego w celu określenia z jakim rodzajem uszkodzenia mamy do czynienia w danym przypadku musimy wykonać profesjonalną analizę urządzenia, która trwa mniej więcej dwa tygodnie i jest całkowicie bezpłatna. Po wykonaniu diagnozy dowiadujemy się z jakim problemem mamy do czynienia, jak i czy w ogóle da się go rozwiązać i ile będzie to kosztowało klienta

Firma Akte zajmuje się odzyskiwaniem danych z każdego rodzaju pendrivów o każdej pojemności.

Jeżeli więc straciłeś dane z pamięci Flash i chciałbyś je odzyskać koniecznie skontaktuj się z nami.

odzyskiwanie danych