W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta z pamięci pendrive, która przydaje się do przechowywania i przenoszenia nierzadko bardzo cennych danych. Niestety, choć jest to bardzo małe i proste urządzenie, paradoksalnie jego utrzymanie jest dość problematyczne.  

Przywracanie danych z pamięci USB-Pendrive

Przywracanie danych z pamięci USB-Pendrive

Ze względu na małe gabaryty pendrive’a często zdarzają się przypadki wyprania go, zrzucenia z dużej wysokości, zdeptania czy przygniecenia go czymś ciężkim podczas pracy na laptopie. Na szczęście przywracanie danych z pamięci USB jest możliwe i nie jest bardzo drogie, bo już kilkaset złotych wystarczy aby odzyskać utracone dane.

 

Możliwe są dwa rodzaje uszkodzeń pendrive’ów: logiczne i fizyczne.

Jeżeli Twój pendrive jest widoczny, lecz brak na nim Twoich danych z pewnością zostały one skasowane. Jeżeli natomiast występują błędy podczas odczytywania z pewnością została zaburzona spójność danych. Mogło dojść do tego z powodu nieużycia opcji bezpiecznego usuwania sprzętu albo wystąpienia błędu opóźnionego zapisu w Windows XP. Tego rodzaju uszkodzenia nazywa się logicznymi co oznacza, że samo urządzenie jest nadal sprawne fizycznie i można go nadal używać.

Typowym objawem fizycznego uszkodzenia pendrive’a jest to, że system go nie widzi lub też wyświetla się komunikat systemowy z zapytaniem czy wykonać formatowanie dysku. Jednak nie zawsze brak widoczności urządzenia sygnalizuje jego uszkodzenie. Czasami przyczyną tego jest zbyt duże obciążenie huba, które może wynikać z podłączenia za dużej liczby urządzeń lub zbyt małego napięcia (w szczególności w hubach pasywnych).

Dlatego w celu określenia z jakim rodzajem uszkodzenia mamy do czynienia w danym przypadku musimy wykonać profesjonalną analizę urządzenia. Taka analiza trwa mniej więcej dwa tygodnie i jest całkowicie bezpłatna. Po wykonaniu diagnozy dowiadujemy się z jakim problemem mamy do czynienia, jak i czy w ogóle da się go rozwiązać i ile będzie to kosztowało klienta.

Firma Akte zajmuje się przywracaniem danych z pamięci USB oraz każdego ich rodzaju i o każdej pojemności.

Jeżeli więc straciłeś dane z pamięci Flash i chciałbyś je odzyskać koniecznie skontaktuj się z nami.

 

 

Przywracanie danych z dysku